ZDROWO JEMY

Nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu "Zdrowo jemy". Dzięki wizycie edukatorów żywieniowych w naszej placówce będziemy mogli dokładniej przyjrzeć się temu, co przedszkolaki jedzą oraz jeszcze lepiej dostosować posiłki podawane w przedszkolu do potrzeb rozwojowych dziecka.

• Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.
  • Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
  • Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
  • Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.